Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy chodnik w Gorzycach i Turzy Śląskiej. Ruszają prace

Facebook Twitter

Bezpieczniej w Turzy Śląskiej i Gorzycach. Będą nowe chodniki i przejście nad rzeką Leśnica. To inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach.

nowy chodnik w Gorzycach
fot. Google Maps

Jak tłumaczy Marek Prusak, rzecznik prasowy tej instytucji, chodzi przede wszystkim o połączenie w jeden ciąg istniejących fragmentów chodników pomiędzy oboma miejscowościami.

Nowy chodnik powstanie w Turzy Śląskiej, to odcinek od ulicy Dalków do zjazdu przy ulicy Bogumińskiej. Po zachodniej stronie DK78, w rejonie boiska, powstanie także mur oporowy o łącznej długości ponad 330 metrów.

Marek Prusak: Inwestycje poprawią bezpieczeństwo ruchu drogowego w Turzy Śląskiej i Gorzycach. Jest to inwestycja położona wzdłuż Drogi Krajowej 78. Powstanie tam chodnik o łącznej długości ponad kilometra. Połączy istniejące już chodniki w jeden nieprzerwany ciąg. Zagwarantuje nam to bezpieczne i komfortowe przemieszczanie się pieszych. Ta inwestycja jest realizowana w ramach Rządowego Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024.

Z powodu odwołań podczas przetargu, termin zakończenia prac może przesunąć się do II kwartału 2024 roku. Jednak firma jest już wyłoniona i przekazano jej teren budowy.

materiał GDDKiA

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj