Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Kilkukilometrowa ścieżka rowerowa i chodnik

Facebook Twitter

Kolejna jastrzębska inwestycja drogowa i konieczność wprowadzenia zmian w organizacji ruchu. Magistrat zapowiada prace na ulicy Libowiec już od poniedziałku (8.01.), powstaną nowy chodnik i ścieżka rowerowa.

jastrzębie-zdrój
fot. jastrzebie.pl

Inwestycja obejmuje całą trasę o długości 3,8 km od ul. Niepodległości do ul. Cieszyńskiej. Zakończenie planowane jest na listopad 2024 roku. Prace obejmują także modernizację sieci energetycznej, teletechnicznej i wodociągowej, a także budowę kanalizacji deszczowej i zatok autobusowych. Dodatkowo, planowane jest nowe oświetlenie uliczne. Wszystko ma kosztować ok. 12 mln złotych.

W ramach inwestycji dokonane zostaną także korekty dwóch skrzyżowań: ul. Libowiec z ul. Okrzei oraz ul. Libowiec z ul. Podleśną i Budowlaną. Przewidziane są również prace związane z oznakowaniem drogi i przywróceniem poboczy. Aktualnie trwają prace przygotowawcze, ziemne i budowa zjazdów.

Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na niecałe 12 milionów złotych, z czego ponad 9,5 miliona złotych pochodzi z funduszy przekazanych przez Jastrzębską Spółkę Węglową.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj