Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe miejsca pracy w Czerwionce-Leszczynach

Facebook Twitter

Czerwionka-Leszczyny ma nowego inwestora. To bardzo dobra informacja dla samorządu i mieszkańców, którzy musieli przestać marzyć o reaktywacji kopalni Dębieńsko a na horyzoncie widniej spowolnienie gospodarcze.

W sołectwie Stanowice, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstanie hala produkcyjno-magazynowa wraz z zapleczem socjalno-biurowym. Jak planuje inwestor, zadanie powinno zostać zakończone jesienią br. Pracę w Stanowicach ma znaleźć około 50 osób. Firma, która zainwestowała w Czerwionce-Leszczynach to producentem wysokiej jakości drzwi zewnętrznych i wewnętrznych.

Firma inwestuje w najnowsze technologie i zautomatyzowane zarządzanie produkcją. Nowa fabryka, jak zaznacza inwestor, znajdzie się w bardzo dobrej lokalizacji. Przez Stanowice przebiega bowiem autostrada A1, zapewniająca wygodne połączenie Śląska z innymi regionami Polski, ale też z zagranicą.

„Kolejny inwestor to dla Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny bardzo dobra wiadomość. Szczególnie teraz, w czasie spowolnienia gospodarczego związanego z pandemią, należy docenić perspektywę nowych miejsc pracy dla mieszkańców” – zaznacza Grzegorz Wolnik, Pełnomocnik ds. Planowania, Rozwoju i Gospodarki w UGiM Czerwionka-Leszczyny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj