Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Powstanie nowe przedszkole w Stanowicach, ale nie od razu. Na razie szykują projekt

Facebook Twitter

Nowe przedszkole w Stanowicach powstanie w najbliższym sąsiedztwie miejscowej szkoły podstawowej. Budowa nowego gmachu pozwoli zwolnić kilka sal w podstawówce, dotąd zajmowanych przez przedszkolaki.

nowe przedszkole w Stanowicach
Fot. Pixabay

Zapadła decyzja o budowie nowego przedszkola w sołectwie Stanowice w gminie Czerwionka-Leszczyny. Podczas sesji Rady Miejskiej, wprowadzono zmiany w uchwale budżetowej dotyczącą wprowadzenia kwoty 360 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej dla planowanej inwestycji.

Procedury ruszyły. Tuż obok szkoły ma powstać nowy budynek przedszkola. Cieszę się, bo dla najmłodszych mieszkańców Stanowic utworzymy komfortowe, kompleksowe miejsce edukacyjne z boiskiem i nowym placem zabaw w sąsiedztwie

– podkreśla burmistrz gminy Wiesław Janiszewski.

Pomysł budowy nowego przedszkola w Czerwionce-Leszczynach pojawia się systematycznie od kilku lat.

Nasze sołectwo się rozwija, przybywa nowych domów, przybywa mieszkańców, szkoła ma już ponad sześćdziesiąt lat i jest naprawdę ciasno mieścić w niej zarówno uczniów, jak i przedszkolaków

– mówił podczas sesji Rady Miejskiej radny ze Stanowic Stanisław Breza.

Miejsc w przedszkolach przybędzie także w Czerwionce, gdzie dodatkowe oddziały przedszkolne mają także zostać uruchomione w Szkole Podstawowej nr 4. Chociaż w tej części gminy funkcjonują dwa przedszkola, to i tak wciąż brakuje miejsc dla najmłodszych, szczególnie w godzinach dopołudniowych. Adaptacja pomieszczeń szkolnych na potrzeby przedszkolaków pozwoli przyjąć więcej dzieci już od roku szkolnego 2025/2026.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024