Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe rondo w Czerwionce-Leszczynach. Gdzie powstanie?

Facebook Twitter

Przygotowania do przebudowy jednego ze skrzyżowań w Czerwionce-Leszczynach. Chodzi o zbieg ulic Furgoła i Armii Krajowej, gdzie wybudowane zostanie rondo.

Nowe rondo w Czerwionce-Leszczynach
fot. googlemaps

W tej chwili rozpoczął się etap prac projektowych i uzgodnień geodezyjnych. Realizacja inwestycji poprawi bezpieczeństwo i usprawni ruchu w tym miejscu. Obok marketu ma powstać rondo, planuje się także skrzyżowanie z nakazem skrętu w prawo dla jadących z ulicy Wolności oraz z centrum handlowego. Czerwionka-Leszczyny konsultuje inwestycje w Zarządzie Dróg Wojewódzkich, ulica Furgoła jest częścią DW 924. Na zakończenie prac geodezyjnych i projektowych wykonawca ma czas do końca maja 2024 roku.

Nowe rondo w Czerwionce-Leszczynach powstanie u zbiegu ulic Furgoła i Armii Krajowej fot. czerwionka-leszczyny.pl

Umowa z wykonawcą przewiduje opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 924 na odcinku od Strażackiej do skrzyżowania z ul. Parkową, polegającą na przebudowie skrzyżowań z ul. Armii Krajowej oraz ul. Wolności. Wykonana ma być dokumentacja projektowa z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 924. Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania wszelkich niezbędnych do realizacji inwestycji decyzji, opinii, uzgodnień wraz z uzyskaniem decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej oraz pełnieniem nadzoru autorskiego.

W zakresie objętym koncepcją występują obecnie skrzyżowania zwykłe z oznakowaniem pionowym i poziomym, bez sygnalizacji świetlnej z pierwszeństwem przejazdu na DW 924 – ul. Furgoła/Wyzwolenia. Na wspomnianych odcinkach dróg często dochodzi do kolizji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj