Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Utrudnienia w Żorach. Ruszyła budowa ronda w Rogoźnej

Facebook Twitter

Na nowe utrudnienia w Żorach natkniemy się w rejonie ulic: Wodzisławskiej i Rolniczej. Rozpoczyna się tam przebudowa skrzyżowania.

Ulica Owocowa w Wodzisławiu - do remontu

Uwaga kierowcy! Utrudnienia w Żorach! Właśnie ruszyła budowa ronda w Rogoźnej

Na styku ulic Wodzisławskiej i Rolniczej pojawi się rondo. W okolicy w ostatnich latach powstało wiele nowych domów i znacznie przybyło mieszkańców. Siłą rzeczy zwiększył się też ruch samochodowy, dlatego konieczna jest rozbudowa infrastruktury drogowej. Wraz z nowym rondem wybudowane zostaną drogi łączące ul. Wodzisławską z ul. Wileńską, które ułatwią komunikację mieszkańcom Osiedla Europejskiego i okolicznych zabudowań. Dodatkowo wybudowany zostanie łącznik pomiędzy nowym odcinkiem drogi a ulicą Szymanowskiego. Jeszcze w tym roku, będzie można łatwiej skręcić w kierunku placówek oświatowych i północnej części dzielnicy Rogoźna, a także sprawnie i bezpiecznie dojechać do domów znajdujących się w południowej części tej dzielnicy. Nowa droga pozwoli też zmniejszyć ruch na Chopina, Wieniawskiego czy Drwali.

Na czas prowadzenie prac wyznaczono objazdy:

  •  dla pojazdów osobowych wprowadzono ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną na odcinku ul. Wodzisławskiej – na wysokości skrzyżowania z ul. Rolniczą oraz na wysokości skrzyżowania z ul. Chopina,
  • ulica Rolnicza od strony ul. Wodzisławskiej będzie całkowicie zamknięta objazd dla pojazdów powyżej 3,5 tony:
    – w kierunku na Wodzisław Śląski, wprowadzono objazd ulicami: Aleja Armii Krajowej, rondo Kradziejówka, ulica Północna, zjazd na A1 – Rowień, autostradą A1 w kierunku na Gorzyczki, zjazd Świerklany,
    – w kierunku do centrum Żor, wprowadzono objazd ulicami: Żorska, zjazd na A1 – Świerklany, autostradą A1 w kierunku Gliwice, zjazd z autostrady – Rowień, obwodnicą ulica Północna, rondo Kradziejówka, ulicą Aleja Armii Krajowej.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj