Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowi wicewojewodowie śląscy. Kim są?

Facebook Twitter

Marek Wójcik, były wieloletni katowicki poseł Platformy Obywatelskiej, został powołany na wojewodę śląskiego 20 grudnia ub. roku. Dzisiaj (11.01) przedstawił w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach powołanych przez premiera nowych wicewojewodów,

wicewojewodowie śląscy

Wicewojewodowie śląscy: Rafał Adamczyk i Michał Kopański

Pierwszym wicewojewodą został poseł minionej kadencji Rafał Adamczyk. Jak sam mówił w czwartek, w nowej funkcji liczy na wykorzystanie swoich kompetencji z kilkunastu lat pracy w samorządzie – był m.in. rzecznikiem prasowym, naczelnikiem wydziału strategii i rozwoju, wiceprezydentem w Będzinie oraz radnym tamtejszego powiatu.

Drugim wicewojewodą, z rekomendacji Polski 2050, został Michał Kopański – szef koła tego ugrupowania w Gliwicach i radny gminy Wyry oraz powiatu mikołowskiego, z doświadczeniem pracy w branży finansowej.

Wojewoda Wójcik poinformował, że dotychczasowe kompetencje I i II wicewojewody pozostaną z zasady utrzymane. Wicewojewoda Adamczyk ma nadzorować wydziały związane z budżetem, ze zdrowiem z centrum powiadamiania ratunkowego, natomiast Kopański: m.in. wydział spraw obywatelskich i cudzoziemców czy wydział infrastruktury.

Pytany o politykę kadrową w urzędzie, Wójcik ocenił, że Śląski Urząd Wojewódzki dysponuje kadrą bardzo doświadczonych urzędników, a zadaniem wojewody i wicewojewodów będzie umożliwienie im działania.

Co do dotychczas podjętych decyzji kadrowych odwołujących ze stanowisk, w moim przekonaniu było stosunkowo niewiele – to były raczej decyzje na poziomie wicedyrektorów wydziałów. Natomiast przyjęliśmy zasadę, że staramy się oceniać pracę dotychczasowych urzędników i gdy pojawia się jakiś wakat, staramy się sięgać po tych urzędników, którzy do tej pory wykazywali się pracą, aktywnością. Staramy się sięgać po te osoby, które w poszczególnych wydziałach po prostu są znane ze swojej dobrej pracy

– zaznaczył wojewoda śląski.

Poinformował też, że Śląski Urząd Wojewódzki na razie nie ma rzecznika. Zasygnalizował, że rzecznik pojawi się, gdy zostanie już przeformułowany model polityki informacyjnej o pracy urzędu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj