Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wojewoda Wieczorek: Dobrze by było, gdyby droga rowerowa w Rybniku powstała, ale trzeba przestrzegać prawa

Facebook Twitter

Dobrze by było, gdyby droga rowerowa w Rybniku powstała, ale trzeba przestrzegać prawa - mówił w Radio 90 wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Jak już was informowaliśmy, oddaliła się w czasie wizja prezydenta Rybnika Piotra Kuczery o połączeniu rybnickich bulwarów.

fot. Pixabay

Wojewoda w całości uchylił decyzję prezydenta o budowie tzw. łącznika od ulicy Rzecznej do Obwiedni Południowej. Prezydent zapowiedział, że nie będzie kierował sprawy do sądu, ale będzie próbował przygotować dokumentację zezwalającą na budowę bulwarów w oparciu o dokumentację dotyczącą drogi publicznej. Droga rowerowa w Rybniku łącząca bulwary w mieście to temat, jaki wrócił w porannej rozmowie w Radiu 90, gdzie naszym gościem był wojewoda śląski:

Radio 90: Dlaczego Pan to robi?

Jarosław Wieczorek: Zły wojewoda.

Radio 90: Chcielibyśmy popedałować, a tu proszę rower na plecy.

Jarosław Wieczorek: Panie redaktorze, mam nadzieję, że wszyscy będziemy mieli okazję korzystać z dobrych dróg rowerowych. Tak na poważnie, nadzór prawny wojewody ma przede wszystkim na celu badać legalność postępowania i uznano w nadzorze, że ten tryb w ramach specustawy nie może odnosić się do drogi rowerowej i nawet że intencyjne ja uważam, że tak, bardzo fajnie, że taka droga tam może powstać i dobrze byłoby, gdyby ta droga powstała, ale trzeba mieć na względzie, że trzeba przestrzegać procedur i prawa. I wskazałem w swoim piśmie do pana prezydenta rozwiązanie. I z tego co mi wiadomo, jest szansa, że z tego wariantu właśnie prezydent i rada gminy skorzysta.

Cała rozmowa Arkadiusza Żabki z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem do zobaczenia poniżej:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024