Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nóż, pistolet na śrut… Dramatyczna awantura w Żorach. 23-latek do dawna znęcał się nad partnerką

Facebook Twitter

Znęcał się nad partnerką od co najmniej roku. Policjanci z Żor interweniowali w sprawie 23-latka, który miał fizycznie i psychicznie znęcać się nad swoją partnerką.

Znęcał się nad partnerką

Znęcał się nad partnerką od ponad roku. Dramatyczna awantura w Żorach

Policjanci zatrzymali 23-letniego sprawcę przemocy domowej, który groził nie tylko swojej partnerce, ale także mężczyźnie, który stanął w jej obronie. Podczas interwencji okazało się, że kontrolował, niepokoił i znęcał się nad kobietą od dłuższego czasu. Za znęcanie się grozi mu teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi wezwani do kolejnej awantury domowej ustalili, że 23-latek znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką, niepokoił ją i kontrolował. Najczęściej do sytuacji tych dochodziło, kiedy mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu, wtedy też wyzywał ją słowami wulgarnymi i obelżywymi.

Do ostatniej awantury doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Kobieta wezwała pomoc, a na miejscu okazało się, że tego wieczoru mężczyzna nie tylko się awanturował, ale także trzymając kuchenny nóż, zniszczył drzwi wejściowe do mieszkania.

Mundurowi ustalili, że w międzyczasie w obronie kobiety stanął inny mężczyzna, który chcąc obronić się przed atakującym nożem 23-latkiem, wyciągnął w jego kierunku pistolet na śrut. Po przebadaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że agresor miał go prawie 2,5 promila. Agresywny 23-latek został niezwłocznie zatrzymany. Stróże prawa niezwłocznie wdrożyli procedurę „Niebieskiej Karty”, to pierwszy krok działania mającego na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobie, co do której istnieje podejrzenie, że jest dotknięta przemocą w rodzinie

– mówi asp. Marcin Leśniak, rzecznik policji w Żorach.

Oprawca odpowie teraz przed sądem za znęcanie się nad swoją partnerką, a także groźby pozbawienia życia kierowane do mężczyzny, który stanął w jej obronie. 23-latek objęty został policyjnym dozorem połączonym z nakazem opuszczenia mieszkania, zakazem zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną.

JEŻELI JESTEŚ OSOBĄ POKRZYWDZONĄ PRZESTĘPSTWEM – PAMIĘTAJ! MOŻESZ OTRZYMAĆ BEZPŁATNĄ POMOC

Może to być przede wszystkim informacja prawna, pomoc psychologiczna, pokrywanie kosztów rehabilitacji, pomoc finansowa i materialna. Na stronie Śląskiej Policji dotyczącej przemocy domowej możesz uzyskać między innymi listę adresów wraz z danymi kontaktowymi oraz wykazami dyżurów specjalistów. Informacje dotyczące lokalnej pomocy ofiarom przestępstw znajdziesz także na stronie żorskiej Policji.

W sytuacji zagrożenia skontaktuj się z numerem alarmowym 112.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024