Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

O krok od tragedii… Śląska policja publikuje film ku przestrodze [WIDEO]

Facebook Twitter

Śląska policja ku przestrodze opublikowała nagranie. Widać na nim jak opel wjeżdża na pasy, na którym są już dwie młode osoby. To się mogło skończyć naprawdę fatalnie...

Śląska policja publikuje film ku przestrodze

Ku przestrodze śląska policja pokazuje film z przejścia dla pieszych, kierowca opla nie zatrzymał się przed pasami, na których była dwójka dzieci, cudem zdążyły uciec. Kierowca dostał mandat w wysokości 1500 złotych i 15 punktów karnych. Od początku roku na śląskich drogach doszło już do kilkudziesięciu wypadków z udziałem pieszych, byli zabici, i byli ranni.

Kierowco, przypominamy:

  • Zawsze zwalniaj przed przejściem dla pieszych i obserwuj jego okolice. Bądź gotowy, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu, jeśli zajdzie taka potrzeba.
  • Zawsze przewiduj zagrożenie. Jeśli widoczność w obrębie wejścia na przejście dla pieszych zasłania jakaś przeszkoda, np. samochód, drzewo, krzaki itp. zakładaj zawsze, że może tam znajdować się pieszy, któremu trzeba ustąpić pierwszeństwa.
  • Traktuj przejścia dla pieszych i ich okolice, jak drogi z pierwszeństwem przejazdu, gdzie obowiązkowo trzeba ustąpić pierwszeństwa.

Policyjny apel jest skierowany również do pieszych, którzy są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego najbardziej narażonymi na urazy związane z udziałem w zdarzeniu drogowym. To właśnie oni są najbardziej narażeni na skutki wypadków i powinni przestrzegać nie tylko podstawowych zasad poruszania się w rejonach dróg i na przejściach dla pieszych, ale też skorzystać z takich udogodnień, które sprawią, że staną się bardziej widoczni. Wejście wprost pod jadący pojazd, nawet zgodnie z przepisami, może skończyć się dla pieszego tragicznie. Zachęcamy, aby każdy zarejestrowany przypadek groźnego zachowania uczestnika ruchu drogowego na drodze zgłaszać policjantom.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024