Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

O tajnikach fotografii przyrody. Jerzy Mazur „COOLturalnym gościem WCK”

Facebook Twitter

Posiada umiejętność wnikliwej obserwacji. Ma niespożyte pokłady cierpliwości. Ma solidny warsztat i pasję. I dzięki tym cechom, w piękny sposób, przybliża nam bogactwo natury. Jerzy Mazur, utalentowany fotograf przyrody swoimi doświadczeniami podzieli się ze słuchaczami już 17 stycznia, o godzinie 18.00 w ramach wydarzenia „COOLturalny gość WCK”.

kamera w przymierzalni

Jak w praktyce czatuje się na właściwe ujęcie? Co daje taka forma obcowania z przyrodą i wzajemna obserwacja? Jak pasja przekłada się na satysfakcję? Między innymi na takie pytania odpowie wodzisławianin, którego talent doceniło niejedno jury konkursów fotograficznych.

Nieśmiało pierwsze kroki w fotografii stawiał w wieku dziewięciu lat. To wtedy dostał swój pierwszy aparat, który stał się jego codziennym towarzyszem. Systematycznie, krok po kroku poznawał tajniki fotografii. I tak, poniekąd przypadek przerodził się w pasję życia. Jerzy Mazur pałał się różnymi fotograficznymi tematami. Z zaangażowaniem szukał najbliższej sobie formy twórczej wypowiedzi. Zajmował się fotoreportażami, relacjami sportowymi. W ten sposób wypracowany styl i solidny warsztat. Od kilku lat centrum jego fotograficznych zainteresowań stanowi przyroda, a w szczególności ptaki. To temu tematowi głównie poświęca swój wolny czas i robi to z nieskrywaną przyjemnością. Gdzie powstają tak zachwycające kadry? Przede wszystkim w najbliższej okolicy – nad Olzą, nad Odrą. Z aparatem bohater styczniowego wydarzenia poluje na Wielikącie czy Łężczoku. Ale też w poszukiwaniu inspiracji wyrusza w odległe zakątki.

O tajnikach fotografii przyrody o wiele więcej dowiecie się w Wodzisławskim Centrum Kultury. Będzie to okazja do zadania fotografowi najbardziej nurtujących Was pytań, ale i do zobaczenia efektów jego pracy i to w postaci prac prezentowanych na wystawie, jak i podczas prezentacji.

Wystawę tworzyć będzie szesnaście oryginalnych kadrów autorstwa Jerzego Mazura. Clou zdjęć stanowić będą niesamowite ujęcia ptasich piękności. To nie lada gratka dla pasjonatów natury i fotografii. Dzięki wystawie organizowanej w WCK będziemy mieli okazję stanąć twarzą w twarz z przyrodą, której na co dzień nie zauważamy i nie mamy ku temu narzędzi ani sposobności. Prace umiejscowione zostaną w holu WCK. Podziwiać je można będzie do 31 stycznia.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024