Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

O transformacji energetycznej z młodzieżą z całego świata w Rybniku

Facebook Twitter

O transformacji energetycznej będą dyskutować z młodzieżą z całego świata. IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rybniku będzie gospodarzem Międzynarodowej Konferencji "Energy Transition".

Fot. IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rybniku

O transformacji energetycznej z młodzieżą z całego świata

Za kilka dni do naszego regionu przyjadą uczniowie i nauczyciele z bardzo różnych zakątków:

Małgorzata Wróbel: Przyjedzie do nas sześć szkół z Tajlandii, Republiki Południowej Afryki, Singapuru, Hiszpanii, Holandii i Niemiec. Siódmą szkołą będzie nasza szkoła z Polski. Tytuł tego tegorocznego projektu to transformacja energetyczna. Chcemy przybliżyć młodzieży, jak to wygląda w skali całego świata. Chcemy się pochwalić tym, co się u nas dzieje, w jaki sposób my staramy się produkować energię w sposób taki ekologiczny, chroniący planetę, chroniący świat, który wokół nas istnieje. Chcemy posłuchać o tym, co mają do powiedzenia młodzi ludzie z całego świata. Mam nadzieję, że to będzie bardzo ciekawe doświadczenie

– mówi Małgorzata Wróbel, dyrektorka IV LO w Rybniku i przyznaje, że temat transformacji energetycznej do prostych nie należy.

Fot. IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rybniku

Małgorzata Wróbel: Bardzo trudny i wymagający przygotowań. Natomiast młodzi ludzie są bardzo proekologiczni i otwarci na te działania. Myślę, że starają się wiedzieć dużo na ten temat, ponieważ mają świadomość tego, że to jest nasza przyszłość, to jest ich przyszłość przede wszystkim i przyszłość pokoleń, które przed nami.

Konferencja rozpocznie się w poniedziałek o 9.30 w sali widowiskowej Domu Kultury w Rybniku – Chwałowicach.

Fot. IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rybniku

Wykład inauguracyjny wygłosi prof. dr hab. Piotr Skubała – „Why are we failing to respond to the climate and environmental crisis?”.

Fot. IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rybniku

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023