Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Transformacja energetyczna: Już jutro debata w Rydułtowach

Facebook Twitter

O energii rozmawiać będą w Rydułtowach eksperci i samorządowcy, zapraszają do dyskusji także mieszkańców. Krajowa Agencja Poszanowania Energii i Miasto Rydułtowy organizują panel dyskusyjny pn. „Subregion Zachodni w procesie dążenia do zrównoważonej gospodarki”.

Transformacja energetyczna
Fot. JSW / Dawid Lach

Jako że województwo śląskie jest jednym z kluczowych polskich regionów w procesie sprawiedliwej transformacji energetycznej, dlatego też takie spotkanie w naszym regionie.

Plan transformacji w kierunku innowacyjnej i niskoemisyjnej gospodarki powinien uwzględniać zarówno możliwości samorządów, których te działania dotkną w największym stopniu, jak i dążenia lokalnych społeczności, które będą objęte zmianą (np. przekwalifikowaniem zawodowym)

– mówi Marta Szymczak z Krajowej Agencji Poszanowania Energii.

Marta Szymczak: Paneliści będą dyskutować o wyzwaniach stojących przed władzami i mieszkańcami regionu, jak również o możliwościach rozwojowych oraz sposobach na finansowanie transformacji. Do udziału w spotkaniu zapraszamy przede wszystkim mieszkańców regionu, przedstawicieli lokalnej administracji, organizacji pozarządowych oraz środowiska naukowego zainteresowanych tematem transformacji Subregionu Zachodniego.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 20 lutego w Rydułtowskim Centrum Kultury Feniks o godz. 10:00.

Wśród panelistów znajdują się m.in. burmistrz Rydułtów Marcin Połomski, prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman, Przewodnicząca Stowarzyszenia Gmin Górniczych w Polsce, czy senator Piotr Masłowski, a także Stefania Koczar-Sikora, Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju i Transformacji Regionu, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Aby wziąć udział w spotkaniu trzeba się zarejestrować

Transformacja Energetyczna, debata w Rydułtowach. Link do rejestracji na spotkanie TUTAJ

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj