Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przyznano dotacje na zielone pracownie. Powstaną w szkołach w regionie

Facebook Twitter

Zielone pracownie otrzymały wsparcie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Powstaną w szkołach m.in. powiatu wodzisławskiego. To wodzisławski "Ekonomik" i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rydułtowach.

zielone pracownie
fot. powiat wodzisławski

Zielone pracownie na eko zajęcia w szkołach regionu

Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl. oraz Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach pozyskały łącznie 120 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na utworzenie w swoich placówkach „Zielonych pracowni”.

Szkoły wzięły udział w dziewiątej edycji konkursu, którego celem jest utworzenie szkolnych pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Ocenie podlegał pomysł na zagospodarowanie pracowni – wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetyka, kreatywność, innowacyjność rozwiązań oraz różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu oraz zasadność ich zakupu. Maksymalna kwota dofinansowania wynosiła 48 000 zł.

Kolejne zielone pracownie powstaną w powiecie wodzisławskim. fot. powiat wodzisławski

Na tegoroczny konkurs wpłynęło łącznie 155 zgłoszeń, z których wybrano 100. Wśród nich są projekty „Pracownia EKObiom” w wodzisławskim Ekonomiku oraz „Zielona Eko-Strefa na Skalnej” w Rydułtowach. Każda ze szkół otrzyma maksymalną kwotę dotacji, czyli 48 000 zł. Wcześniej WFOŚiGW zorganizował konkurs na opracowanie projektu „Zielonych Pracowni”, w ramach którego obie szkoły dodatkowo otrzymały po 12 000 zł. Nagrody te zostaną przeznaczone na pokrycie wkładu własnego w projektach.

fot. powiat wodzisławski

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj