Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Obiad zamiast punktów karnych – niecodzienna propozycja dla policjantów

Facebook Twitter

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobówką, który nie korzystał podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa. Policyjne czynności nie zakończyły się jednak mandatem karnym. W związku z próbą przekupienia mundurowych 49-latek został zatrzymany

Policjanci ruchu drogowego wodzisławskiej komendy patrolując ulicę Bogumińską w Wodzisławiu Śląskim, zauważyli kierującego, który podczas jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli jeden z policjantów poinformował 49-latka, że nakłada na niego mandat i punkty karne.

By tego uniknąć, mężczyzna zaproponował stróżom prawa łapówkę, wkładając banknot do dowodu rejestracyjnego i przekazując go do ponownego sprawdzenia. Mężczyzna powiedział policjantom, by nie przypisywali mu punktów karnych, a w zamian za pieniądze, które włożył do dokumentów, kupili sobie obiad. Reakcja policjantów nie mogła być inna.

Mężczyzna został zatrzymany. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. 49-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Policja przypomina!

Nie podlega karze sprawca przestępstwa korupcyjnego, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica została przyjęta przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa zanim organ ten o nim się dowiedział.

Zgłoszenie dotyczące korupcji można przekazać Policji pisemnie lub osobiście zgłaszając się do siedziby jednego z niżej wskazanych, właściwych miejscowo wydziałów do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji / Komendy Stołecznej Policji, a także każdej jednostce Policji lub telefonicznie albo też mailowo przesyłając informację w tym zakresie na specjalne adresy poczty elektronicznej.

Wydział dw. z Korupcją KWP w Katowicach
ul. Lompy 19 / 40-038 Katowice
tel. 0 32 200 11 50   fax 0 32 200 11 44
e-mail: korupcja@slaska.policja.gov.pl

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj