Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Narkotyki odkryte podczas akcji „Trzeźwość”. Aż 2500 działek!

Facebook Twitter

Policjanci z Komisariatu Policji w Strumieniu zatrzymali 29-letniego kierowcę BMW, przy którym znaleźli znaczną ilość środków odurzających. Mundurowi łącznie zabezpieczyli ponad 250 gramów narkotyków. Mężczyzna usłyszał już zarzut i zgodnie z decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za uczestnictwo w obrocie narkotykami grozi mu do 12 lat więzienia.

narkotyki
fot. Policja Cieszyn

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w Zbytkowie na ulicy 1 Maja. Policjanci z zespołu prewencji Komisariatu Policji w Strumieniu wykonywali tam czynności w związku z akcją „Trzeźwość”. W pewnym momencie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego BMW 29-latka. Mężczyzna był trzeźwy. Jednak uwagę policjantów zwróciło jego dziwne zachowanie. Podczas sprawdzenia samochodu oraz kierowcy mundurowi ujawnili i zabezpieczyli łącznie ponad 250 gramów różnych narkotyków.

fot. Policja Cieszyn

Zdecydowaną ich część stanowił bardzo groźny narkotyk alfa PiHP (kantynon). Poza nim kierowca miał przy sobie również marihuanę i tabletki ecstasy. Podczas sprawdzenia kierowcy w policyjnych bazach danych okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania. Stracił je w związku z przekroczoną liczba punktów karnych, za co czeka go teraz zakaz prowadzenia pojazdów.

29-latek z Bielska-Białej został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut za przestępstwo uczestnictwa w obrocie znaczną ilością środków odurzających. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował go na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024