Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Obywatelskie zatrzymanie. Kierowca miał 2 promile!

Facebook Twitter

Miał prawie 2 promile i wsiadł za kółko. Mowa o 59-letnim mieszkańcu Żor, zatrzymanym wczoraj (28.02) po tym jak podejrzanie jechał ulicą Okrężną. Obywatelskie zatrzymanie przez jednego ze świadków, w porę unieruchomiło pijanego.

Obywatelskie zatrzymanie – obyło się bez tragedii

Mężczyznę zauważył inny kierowca, kierujący kią miał wyraźnie problem z właściwym utrzymaniem pasa ruchu. Kiedy sytuacja na drodze na to pozwoliła, świadek podszedł do kierującego i wyczuwając od mężczyzny woń alkoholu, odebrał mu kluczyki. Wezwano policję, a ta potwierdziła: 59-latek prowadził samochód z prawie dwoma promilami w organizmie. Stracił prawo jazdy, a za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

To już kolejna sytuacja, kiedy właściwa i zdecydowana postawa mieszkańców Żor pomogła wyeliminować z drogi nieodpowiedzialnego kierowcę. Pamiętajmy, iż nie reagując – akceptujemy! Może dzięki temu ocalone zostało ludzkie życie.

Korzystając z okazji, zachęcamy do zapoznania z kampanią Śląskiej Policji – „Prowadzę jestem trzeźwy”. Przypominamy również, że zakaz jazdy pod wpływem alkoholu dotyczy także użytkowników rowerów, hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego. Za jazdę w stanie nietrzeźwości narażamy się na mandat w wysokości 2500 złotych, a w stanie po użyciu alkoholu 1000 złotych.

– pisze policja z Żor.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024