Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Obywatelskie zatrzymanie w Rybniku. Miał 3 promile i chciał się „dogadać’ z policjantami

Facebook Twitter

Pijany kierowca chciał "dogadać" się z policjantami. Został zatrzymany dzięki reakcji kobiety, która nie pozwoliła na dalszą jazdę, wyciągając mu kluczyki ze stacyjki.

fot. Policja Rybnik

Do zdarzenia doszło na ulicy Kotucza w Rybniku. Nietrzeźwy kierowca jechał całą szerokością jezdni i stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych dzięki reakcji kobiety, która natychmiast zadziałała i zabrała kluczyki pijanemu kierowcy fiata. Okazało się, że rybniczanin miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 42-latek chciał „dogadać” się z mundurowymi i zaoferował im łapówkę 2 tysiące złotych dla każdego, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. W efekcie został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mieszkaniec Rybnika usłyszał już zarzuty, a prokurator objął go policyjnym dozorem, zastosował wobec niego poręczenie majątkowe. Kierowca nie może również prowadzić wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022