Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Od niedzieli zniesiona dyspensa od uczestnictwa w mszy świętej

Facebook Twitter

Kościół znosi dyspensę od uczestnictwa w mszach świętych. Decyzja biskupów zgromadzonych na Konferencji Episkopatu Polski zacznie obowiązywać już od najbliższej niedzieli (20.06.). Wierni wracają na nabożeństwa, mając obowiązek uczestnictwa w mszach niedzielnych i w święta nakazane.

Dyspensa pozwalała na nieprzychodzenie wiernych do kościoła, ale nie zwalniała z uczestnictwa w nabożeństwach. Trzeba było w nich uczestniczyć np. poprzez internet lub telewizję.

ks. Tomasz Wojtal: Dyspensa  ta została udzielona wszystkim wiernym Archidiecezji Katowickiej, w związku z sytuacją epidemiczną wywołaną pandemią. Eucharystia jest źródłem i szczytem chrześcijańskiego życia. Sakramentem  spotkania z żywym Jezusem Chrystusem, ograniczenia w dostępie do Eucharystii były dla nas wszystkich bardzo trudnym doświadczeniem. Cieszymy się, że stopniowo wracać do normalności. Zachęcamy do regularnego uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej, przy respektowaniu aktualnych przepisów sanitarnych.

-mówi ksiądz Tomasz Wojtal, rzecznik Archidiecezji Katowickiej. Obecne obostrzenia pozwalają, by świątynie zapełnione były w 50%.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021