Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Od września nowy rozkład jazdy w powiecie wodzisławskim. To propozycje mieszkańców

Facebook Twitter

Zmiany to między innymi wynik konsultacji przeprowadzonych wśród pasażerów. Do końca lipca do jastrzębskiego MZK wpłynęło ponad 100 wniosków mieszkańców dotyczących propozycji zmian na terenie Marklowic, Mszany, Pszowa, Radlina, Rydułtów, a także linii poprowadzonych przez Wodzisław Śląski.

mat. prasowe

Zdecydowaną większość, bo aż 67 wniosków, zaakceptowano w całości. Najczęściej proponowano zmianę godzin odjazdu autobusu z konkretnych przystanków – to blisko połowa wszystkich wniosków. Prośby dotyczyły również uruchomienia dodatkowych kursów i w pojedynczych przypadkach zmian przebiegu tras na liniach. Zniknie obecna numeracja linii, od 218 do 228, a pojawią się autobusy oznaczone numerami od 201 do 209. Na trasie Jastrzębie – Mszana – Wodzisław pojawi się linia W09. Będzie ona nawiązywać do linii W10 i W11, które obsługują pasażerów udających się z Jastrzębia-Zdroju do Wodzisławia Śląskiego czy Rybnika.

Nowe rozkłady jazdy zaczną obowiązywać od 1 września. Do 19 września trwa drugi etap konsultacji, pasażerowie będą mogli zgłaszać swoje uwagi już po zmianach, by ewentualnie dokonać w nich korekty. Wnioski można wysyłać na adres: mzk.pok@mzkjastrzebie.com, a także pocztą tradycyjną (ul. Przemysłowa 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj