Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oddział został zamknięty, ale poradnia funkcjonuje

Facebook Twitter

Mowa o Poradni Chirurgii dla Dzieci. Przypomnijmy, w połowie sierpnia w Szpitalu Śląskim w Cieszynie zamknięty został oddział o takiej specjalizacji. Wszystko z powodu niedostatecznej kadry lekarskiej. Udało się utrzymać natomiast działanie poradni i zapewnić opiekę chirurgiczną dzieciom z powiatu cieszyńskiego.

W ramach działalności poradni, małych pacjentów przyjmują dwie specjalistki w dziedzinie chirurgii dziecięcej. Poradnia działa przez trzy dni w tygodniu – w poniedziałki od 11.00-15.00, w środy 11.00-18.00 oraz w piątki 10.00-15.00. W poradni chirurgii dziecięcej wykonywane są także obowiązkowe badania stawów biodrowych niemowląt.

– Poradnia chirurgii dla dzieci w Szpitalu Śląskim przyjmuje trzy razy w tygodniu i jest w stanie zapewnić opiekę dzieciom z całego powiatu cieszyńskiego. Młodzi pacjenci przyjmowani są na bieżąco – podkreśla Czesław Płygawko, Dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Przyjęcie do poradni odbywa się na podstawie skierowania od lekarza rodzinnego lub specjalisty, a dzieci przyjmowane są w najbliższym dniu działania poradni.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj