Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Odmrażanie turystyki, światełko w tunelu? Głos z Brennej

Facebook Twitter

Czy dzisiejsze zapowiedzi premiera Morawieckiego oznaczają powolne odmrażanie turystyki? Przypomnijmy, szef rządu na konferencji prasowej poinformował, że od 4 maja czynne mogą być hotele.

fot. brenna.org.pl

Zlikwidowanie tydzień temu zakazu wejścia do lasów i tak już wiele zmieniło

– przyznaje Katarzyna Macura, dyrektor Ośrodka Promocji, Kultury i Sportu w gminie Brenna i dodaje:

Mimo istniejących jeszcze obostrzeń widać duże zainteresowanie Beskidami. Trudno się dziwić, że w tak piękną pogodę ludzi ciągnie do lasu czy górskie szlaki.

Branża turystyczna bardzo cierpi z powodu koronawirusa. Odpadły święta wielkanocne, odpadła majówka, ale jak słyszymy w Brennej, branża będzie robić wszystko, by zachęcić turystów, by przyjechali, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa:

Cieszymy się bardzo, właśnie przeczytaliśmy przed chwilą komunikat o tym, że będzie możliwość przyjmowania turystów w hotelach czy miejscach noclegowych, to nas bardzo cieszy. Nie wiem jeszcze do końca jak gestorzy rozwiążą sprawy związane z gastronomią (…). Ale myślę, że ludzie już są tak spragnieni tego pobytu, tego wyjścia na zewnątrz, że sobie poradzą: jedni i drudzy.

Od 4 maja otwarte zostaną niektóre instytucje kultury, takie jak: muzea czy biblioteki, wracają zabiegi rehabilitacyjne.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022