Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Odra Wodzisław szuka pamiątek na wystawę z okazji 100 lat klubu

Facebook Twitter

Odra Wodzisław Śląski świętuje w tym roku 100- lecie istnienia. Klub, którego piłkarze grają obecnie w trzeciej lidze ale kilkanaście lat temu występowali w ekstraklasie, chce uświetnić obchody rodzinnym piknikiem, meczem pierwszego zespołu z drużyną oldbojów czy turniejem piłkarskim dla dzieci. W planach jest także zorganizowanie w wodzisławskim muzeum wystawy poświęconej stuleciu Odry.

O przygotowaniach do wystawy mówi prezes klubu, Tomasz Stolarski:

Tomasz Stolarski: Jesteśmy na etapie szukania pamiątek: szaliki, bilety, plakaty, proporczyki, koszulki, zdjęcia. Co tam w szafie znajdziecie, to przyjmiemy, szukamy praktycznie wszystkiego co jest związane z Odrą. Odra ma 100 lat, więc tych pamiątek na przestrzeni lat zebrało się wiele. Daliśmy ostatnio posta na FB i odzew jest fantastyczny. Kibice się odzywają z różnych części Polski, nie tylko z Wodzisławia. Wystawa w muzeum to może być coś fantastycznego dla wszystkich kibiców.

Pamiątki można przynosić do biura muzeum, którego tymczasowy adres to Rynek 24. Po wystawie, wszystkie wrócą do właścicieli. A sama wystawa planowana jest na jesień, będzie ją można oglądać już w murach wyremontowanej siedziby wodzisławskiego muzeum.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 marca 2023