Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ogłoszono przetarg na remont ulicy Jastrzębskiej w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Chodzi o odcinek od ronda na skrzyżowaniu z DK78 aż po granice miasta. Wykonawcę tej ogromnej przebudowy poznamy pod koniec listopada, oczywiście jeśli nie wystąpią dodatkowe przeszkody. Roboty podzielone zostały na dwie części.

Fot. wodzislaw-slaski.pl

Pierwsza część obejmuje rozbudowę Drogi Wojewódzkiej nr 933 na odcinku o łącznej długości ponad 7 km (ok. 7,2 km). Rozbudowa w ramach drugiej części obejmie ponad 16 kilometrowy odcinek (o łącznej długości ok. 16,1 km). Droga na remontowanym odcinku zyska jednakową szerokość, istniejąca konstrukcja zostanie przebudowana podobnie jak skrzyżowania i chodniki. Wzdłuż drogi pojawią się także ścieżki rowerowe. Na realizację pierwszej części wykonawca będzie miał czas do 30 listopada 2020 r., natomiast na wykonanie drugiej – do 10 września 2021 r.

Ulica Jastrzębska komunikuje miasto z wjazdem na autostradę A1 oraz z sąsiednimi gminami. Jest główną drogą prowadzącą z miasta do Jastrzębia Zdroju. O remont drogi wojewódzkiej nr 933 apelowali również wodzisławscy samorządowcy. Znaczący apel Rada Miejska wystosowała do Marszałka Województwa Śląskiego w czerwcu 2014 roku. O przebudowę DW 933 solidarnie apelowali również parę miesięcy później inni przedstawiciele gmin powiatu wodzisławskiego, poprzez których teren droga ta przebiega.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2021