Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wkrótce rusza remont ulicy Sportowej w Rybniku. To nie będzie łatwy czas dla mieszkańców

Facebook Twitter

To nie będzie łatwy czas dla zmotoryzowanych. Lada moment rozpocznie się remont ulicy Sportowej w Rybniku i na czas prowadzenie prac droga na odcinku od torów do kopalni Ignacy zostanie zamknięta dla ruchu.

Remont ulicy Sportowej w Rybniku

To nie będzie łatwy czas dla mieszkańców, a szczególnie dla kierowców. W pierwszych dniach marca rozpocząć się ma remont ulicy Sportowej w Rybniku. To dzielnica Niewiadom, a remontowany ma być odcinek od torów kolejowych aż do skrzyżowania z ulicą Morcinka. Zgodnie z zapowiedziami urzędników – na czas prowadzenia robót – ten odcinek najważniejsze w dzielnicy drogi – zostanie zamknięty dla ruchu.

Objazd zostanie poprowadzony ulicą Racławicką. Tamtędy też będzie kursowała komunikacja miejska, co oznacza, że zamiast dużych autobusów, na trasę wyjadą mniejsze busy, ale ich wielkość zostanie dopasowana do ilości pasażerów na tej trasie

-mówi Agnieszka Skupień, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku.

W ramach inwestycji zaplanowano rozbudowę ulicy Sportowej na odcinku 871 metrów. Oprócz nowej nawierzchni jezdni, dostosowanej do planowanego obciążenia ruchem, wzdłuż wschodniej krawędzi jezdni powstanie na całej długości chodnik o szerokości 1,5-2 m, zaś po przeciwnej stronie jezdni zostanie wykonany ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 lub 4 m, przechodzący w chodnik o szerokości 2 m. Cały odcinek zyska również nowoczesne, energooszczędne oświetlenie typu LED oraz  odwodnienie. Realizacja prac jest konieczna, bo na teren sąsiadujących z ulicą Sportową, powstają nowe tereny inwestycyjne. Działa tam także miejski PSZOK.

Obecnie wzdłuż drogi realizowane są już prace przygotowawcze – trwa wycinka krzewów i drzew wzdłuż rogi, w miejscu gdzie biec będzie ścieżka rowerowa. Na skrzyżowaniu ulicy Sportowej z Racławicką, w miejscu gdzie niejednokrotnie dochodziło do wypadków drogowych, zamontowana została sygnalizacja świetlna.

I przypomnijmy jeszcze na koniec, że cała przebudowa ulicy Sportowej od torów kolejowych do ulicy Morcinka pochłonie 15,8 miliona złotych. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na ten cel miasto otrzymało 7,87 miliona złotych, a z budżetu miasta trzeba dołożyć niespełna 8 milionów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj