Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ulica przy KWK 1 Maja w Wodzisławiu do przebudowy

Facebook Twitter

Ulica przy KWK 1 Maja w Wodzisławiu zostanie wyremontowana. Szacuje się, że inwestycja pochłonie ponad 3,6 mln zł.

Uwaga kierowcy w Czeskim Cieszynie
Fot. Pixabay

Ulica przy KWK 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim  zostanie już niebawem przebudowana. Miastu udało się pozyskać dodatkowe środki na realizację tego zadania. Dzięki temu możliwy jest nie tylko lifting ulicy, ale i realizacja innych udogodnień, które pozwolą użytkownikom tej drogi, na bezproblemową i bezpieczną podróż samochodem, pieszo, czy innymi środkami transportu. Ruszył przetarg na wykonanie tej inwestycji.

Przypominamy, że Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim otrzymał środki finansowe Uchwałą Rady Miejskiej na realizację tego zadania w wysokości 240 tys. zł. Zgodnie z przepisami zostało przeprowadzone postępowanie przetargowe w celu wyłonienia wykonawcy robót. Oferty złożyły dwie firmy, jedna oferta opiewała na ponad 343,5 tys. zł brutto, druga na ponad 309,5 tys. zł brutto. Niestety złożone oferty okazały się wyższe niż środki, które miasto posiadało na realizację tego zadania. Warto nadmienić, że zakres prac miał obejmować wyłącznie przebudowę ok. 125 m bieżącej nawierzchni jezdni wraz z zabudową krawężników. Poczekano i okazało się, że dodatkowe pieniądze na tę inwestycję udało się załatwić.

Zadanie zgłoszono do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i uzyskano rekomendację do dofinansowania. Co ważne zakres prac obejmuje nie tylko przebudowę drogi na odcinku ok. 125 m, ale także ok. 635 m długości jezdni, ok. 221 m chodnika oraz ok. 1098 m poboczy, a także budowę oświetlenia i odwodnienia. Teraz całość wykonania zadania szacuje się na kwotę ponad 3 617 539 zł, większość kosztów pokryje dotacja.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj