Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ogromny pożar byłej cukrowni w Chybiu. MSWiA wydało ostrzeżenie!

Facebook Twitter

Płoną naczepy z chemikaliami w miejscowości Chybie w powiecie cieszyńskim. Na miejscu pracuje 40 zastępów straży pożarnej. Nadal nie udało się opanować pożaru. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zwróciło się z apelem do mieszkańców gmin: Chybie, Czechowice-Dziedzice oraz Strumień.

Fot. pixabay

W czwartek (04.07.) około godz. 17:00 na ul. Cieszyńskiej w Chybiu w powiecie cieszyńskim wybuchł pożar na terenie tamtejszej byłej cukrowni. Objął on 16 naczep tirów, w tym 4 załadowane niebezpiecznymi substancjami. Akcja gaśnicza jest trudna i może potrwać do rana. Strażacy próbują kontrolować ogień tak, aby nie rozprzestrzenił się na inne budynki.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało ostrzeżenie:

Zwracamy się z apelem do mieszkańców gmin: Chybie, Czechowice-Dziedzice, oraz Strumień o pozostanie w domach i nie otwieranie okien. 

W związku z pożarem substancji nieznanego pochodzenia na terenie miejscowości Chybie, pow. cieszyński zwracamy się z apelem do mieszkańców gmin: Chybie, Czechowice-Dziedzice, oraz Strumień o pozostanie w domach i nie otwieranie okien. O zakończeniu działań powiadomimy w osobnym komunikacie. 

Osoby, które źle się poczują powinny od razu skontaktować się z lekarzem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj