StartSport Wiadomości

Ogromny sukces judoczki z Rybnika!

To także już piąty medal wywalczony przez rybniczankę na zawodach rangi mistrzowskiej, ale co podkreślała – pierwszy złoty:

Muszę powiedzieć, że trochę mnie już to denerwowało, że ciągle zdobywam ten brązowy medal, że stoję na najniższym stopniu podium, jednak zawsze czułam taki niedosyt, że nie dotarłam nigdy do tego finału. Tym razem się udało, zwyciężyłam go i w końcu usłyszałam tego Mazurka. Wiedziałam, że jestem w stanie wygrać ten turniej, byłam rozstawiona z numerem 1, ale nie czułam dużej presji, bo bezpośrednio nie przygotowywałam się do tego startu, może dlatego się udało.

Podczas Mistrzostw na Węgrzech, 21-letnia rybniczanka wygrała cztery walki (w półfinale z Niemką Anne Schmidt przez ippon, a w finale z Angielką Lele Nairne przez waza-ari). Oprócz wywalczonego teraz złota, na koncie ma także trzykrotnie zdobyty brąz Mistrzostw Europy juniorek oraz jeden brązowy medal Mistrzostw Europy kadetek. W piątek (9.11.) Julia Kowalczyk walczyć będzie podczas kolejnego turnieju Masters w stolicy Uzbekistanu, Taszkiencie.

Zostaw komentarz