Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ogrzewalnia w Jastrzębiu już działa

Facebook Twitter

Coraz chłodniej, w nocy i nad ranem nawet na minusie, dlatego w Jastrzębiu przypominają o działającej już ogrzewalni. Bezdomni znajdą schronienie przy ulicy Północnej. To teren dawnego targowiska.

Ogrzewalnia w Jastrzębiu
fot. jaastrzebie.pl

Ogrzewalnia w Jastrzębiu biekt jest otwierany codziennie od godziny 18.00 do 7.00

Będzie funkcjonować tak długo, jak będzie taka konieczność. Wszyscy, którzy zdecydują się z niej skorzystać, mogą również wziąć tam prysznic czy zaparzyć sobie herbatę. Nad ogrzewalnią czuwa jastrzębska Straż Miejska. Jej funkcjonariusze pełnią nadzór, a dodatkowo teren ogrzewalni jest monitorowany i ogrodzony. Ubiegłej zimy skorzystało z niej łącznie 2365 osób.

Osoby bezdomne mogą skorzystać z ogrzewalni także w Wodzisławiu Śl. Pomieszczenie dla potrzebujących znajduje się przy ulicy Rzecznej 24, obok Straży Miejskiej.

Miejsce to przeznaczone jest dla osób, które nie mają dachu nad głową i nie mają innej możliwości zabezpieczenia przed zimnem w nocy. W ogrzewalni bezdomny będzie mógł w cieple spędzić noc, napić się gorącej herbaty i skorzystać z węzła sanitarnego, by wykonać podstawowe zabiegi higieniczne. Ogrzewalnia czynna jest codziennie w godz. od 18:00 do 8:00. W okresie silnych mrozów czas jej pracy może ulec wydłużeniu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024