Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Okazja czyni złodzieja. Dwa samochody „poszły” w momencie

Facebook Twitter

Są sytuacje, że nieraz sami ułatwiamy sprawę złodziejom. Tylko jednego dnia na Śląsku Cieszyńskim skradziono dwa samochody. W Goleszowie i Kaczycach. W obu przypadkach właściciele zostawiły auta otwarte, bez opieki i z włączonym silnikiem.

Okazja czyni złodzieja

Z różnych przyczyn często musimy zakończyć lub przerwać na chwilę podróż. Nie można w takich sytuacjach zapomnieć o jego właściwym zabezpieczeniu przed kradzieżą. Zostawiając otwarty samochód, zachęcamy złodzieja do zabrania z niego wartościowych rzeczy. W sytuacji, gdy pozostawiamy w samochodzie kluczyki, które pomogą uruchomić silnik, zachęcamy również do kradzieży samego samochodu. A kiedy jeszcze w ogóle nie wyłączamy silnika….to wręcz zaproszenie.

Tak był w Kaczycach, gdzie mężczyzna tylko na chwilę zostawił swój samochód przed posesją. Niestety, w jego pobliżu znajdował się ktoś, kto postanowił wykorzystać nadarzającą się okazję. Straty, jakie poniósł mieszkaniec gminy Zebrzydowice to 35 tysięcy złotych, bo w aucie był jeszcze laptop. Podobna sytuacja zdarzyła się w Goleszowie, kobiecie skradziono volkswagena.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024