Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Okradzeni przez autostopowicza. Złodziej zabrał dokumenty i pieniądze

Facebook Twitter

Kierowca okradziony przez autostopowicza. 29-latek, gdy zakończył wspólną podróż zabrał towarzyszom podróży, którzy wyświadczyli mu uprzejmość, dokumenty i pieniądze.

Wszystko zaczęło się od tego, kiedy to 29-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego zatrzymał w Bażanowicach samochód i poprosił o podwiezienie do Cieszyna. 22-letni kierowca zgodził się i zaprosił autostopowicza do samochodu. 29-latek jako miejsce docelowe swojej podróży wskazał rejon cieszyńskiej galerii handlowej. Tam też szybko wysiadł z samochodu i równie szybko zniknął.

Chwilę po tym towarzysząca kierowcy kobieta zorientowała się, że w samochodzie brakuje saszetki z gotówką 1400 złotych oraz dokumentami. Natychmiast zawrócili i poszukiwali „autostopowicza”. Kilka chwil później zauważyli go w rejonie ul. Hajduka. Ten, na ich widok, zaczął uciekać i usiłował się ukryć w galerii handlowej.

Powiadomieni o zdarzeniu dzielnicowi młodszy aspirant Marek Folek i młodszy aspirant Łukasz Gruszczyk natychmiast pojawili się na miejscu i zauważyli szarpiących się mężczyzn. Dzielnicowy od razu rozpoznał podejrzanego mężczyznę, ponieważ już wcześniej 29-latek miał problemy z przestrzeganiem prawa. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany.

Dzielnicowi ustalili, że wyrzucił on skradzioną saszetkę do śmietnika w rejonie przystanku autobusowego. Dokumenty zostały odzyskane, jednak w portfelu brakowało gotówki. Jak się okazało, miał ją przy sobie złodziej. Nie potrafił podać dokładnej kwoty, którą „dysponował”, ani też wskazać, skąd ją posiada. Zatrzymany 29-latek będzie teraz odpowiadał za kradzież. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023