Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rozbój w Skoczowie. Pobił seniorkę, okradł nastolatkę. Policja już go ma [WIDEO]

Facebook Twitter

Policjanci prewencji z komisariatu w Skoczowie zatrzymali 34-latka, który na terenie miasta najpierw napadł na 77-letnią kobietę, a kilka godzin później okradł 17-latkę. Dzięki współpracy z pokrzywdzonymi policjanci mogli szybko zareagować i po pieszym pościgu zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Został tymczasowo aresztowany.

rozbój w Skoczowie
fot. Policja Cieszyn

W ubiegłym tygodniu policjanci z komisariatu w Skoczowie zostali poinformowani o rozboju, do którego doszło niedaleko ulicy Budowlanych. Spacerująca ścieżką 77–letnia kobieta została napadnięta przez nieznanego mężczyznę. Jak ustalili policjanci, sprawca przewrócił i pobił kobietę, a następnie ukradł jej torebkę, dokumenty, telefon, a nawet złota obrączkę.

Kilka godzin później mundurowi zostali po raz kolejny poinformowani o przestępstwie, którego sprawcą był najprawdopodobniej ten sam mężczyzna. Na dworcu kolejowym poprosił 17-latkę o użyczenie telefonu. Gdy go otrzymał, po prostu odszedł z miejsca.

Szybka i wzorowa współpraca z pokrzywdzonymi pozwoliła policjantom na podjęcie natychmiastowych działań. Kilka chwil po zdarzeniu mundurowi zauważyli sprawcę. Ten na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Policjanci znaleźli przy przy nim przedmiot łudząco przypominający broń, który finalnie okazał się wiatrówką. Skradziony telefon o wartości około 2000 złotych telefon, wrócił do właścicielki.

34-latek trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy policjanci przekazali prokuratorowi. Mężczyzna jest znany organom ścigania. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Prokurator przedstawił mu zarzuty związane z popełnieniem przestępstw rozboju, kradzieży szczególnie zuchwałej oraz naruszenia nietykalności cielesnej.

Na wniosek prokuratury i policjantów sąd zadecydował, że 34-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za przestępstwo rozboju grozi kara nawet 15 lat więzienia. Jednak w przypadku aresztowanego mężczyzny kara ta może być znacznie surowsza, ponieważ przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy. W tym wypadku kodeks karny przewiduje zwiększenie kary o połowę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024