Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Opozycja „COOLturalnym gościem WCK”

Facebook Twitter

Muzyka to temat rzeka. Różnorodny pod względem brzmienia, instrumentarium, emocji, ale i twórczych osobowości. Ich jest czterech. Mają odmienne temperamenty i silne charaktery. To właśnie zespół Opozycja będzie „COOLturalnym gościem WCK” już 18 stycznia o godzinie 19:00.

fot.mat.prasowe

Obecnie Marek Tomkowicz, gitarzysta, Michał Ucher, wokalista i gitarzysta basowy, Rafał Kupski, grający na instrumentach klawiszowych oraz Jacek Walicki, perkusista nadają ton i kształtują muzyczną wypowiedź Opozycji. Jak brzmią? Tego niedawno mogliśmy się dowiedzieć, podczas ich koncertu online na deskach Wodzisławskiego Centrum Kultury. Tym razem przekonamy się, co mają do powiedzenia.

fot.mat.prasowe

Artyści wychodzą z założenia, że muzyka, którą tworzą, musi być prawdziwa. Musi odzwierciedlać ich wnętrze. A zatem, co się na nie składa? Bezsprzecznie przeszłość, która w mniejszym bądź w większym stopniu odciska ślad w teraźniejszości. A historia Opozycji była bogata w szczegóły. Metamorfozy, jakich doświadczali na przestrzeni lat, dawały impuls do rozwoju. Koncerty, jakie zagrali, umacniały w przekonaniu, że to, co robią jest dobre. Sukcesywnie, choć z dłuższymi przerwami, zaznaczali swoją obecność na polskim rynku muzycznym. Od 1984 roku gromadzili wspomnienia, którymi podzielą się podczas spotkania online w Wodzisławskim Centrum Kultury. Jak, patrząc przez pryzmat przybyłej muzycznej drogi, oceniają siebie dziś? Czy są otwarci na nowe? Czy z buntu, który definiował ich niegdyś, coś jeszcze tli się do teraz – w ich osobowościach i twórczości? Zapowiada się sentymentalne, zabawne i zarazem rockandrollowe spotkanie.

Bezpłatną transmisję na żywo z tego wydarzenia zobaczymy na facebooku i kanale YouTube Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022