Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Rybniku: Świetlica odmalowana!

Facebook Twitter

Pieniądze dostały z centrali, ale oddały swoją osobistą energię i czas. Pracownice sieci drogerii z Rybnika skrzyknęły się i wyremontowały świetlicę w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Rybniku. Stworzyły miejsce do spotkań przebywających tak kobiet oraz ich dzieci.

Pierwsze spotkanie mam i dzieci w wyremontowanej świetlicy

Tak, tego potrzebowaliśmy

– mówi Radiu 90 Anna Żurek, koordynatorka miejsc noclegowych w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Rybniku. Prace w świetlicy w ośrodku przy ulicy Chrobrego trwały kilka dni

Anna Żurek: Panie się wymieniały, codziennie przychodziło kilku pracowników…

Radio 90: Malowały a potem sprzątały…

Anna Żurek: Tak,  wszystko od podstaw. Ciężko porównywać poprzednią świetlicę, z tym co teraz. Stan był fatalny. To nie jest upiększenie, został tu wykonany remont. To jest miejsce spotkań pań, dzieci, panie mogą odpocząć czy nawiązać relacje, to takie centralne miejsce w ośrodku.

Obecnie przybywa w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Rybniku 9 kobiet oraz 2 dzieci. Jak im się podoba odnowiona świetlica? Posłuchajcie:

Prace przy malowaniu, ale też wyborze farb czy zamawianiu regału do świetlicy, koordynowała Stefania Lokaj.

Stefania Lokaj z sieci drogerii Rossmann

Stefania Lokaj: W porozumieniu z panią Anią z Ośrodka Interwencji Kryzysowej uzgodniłyśmy, że będziemy remontować świetlicę. Cały remont od A do Z zrobili pracownicy, zebrałam ekipę, każdy dołożył swoją cegiełkę.

Radio 90: Czy trudno było namówić ludzi do działania?

Stefania Lokaj: Nie, było bardzo dużo chętnych, sama się zdziwiłam, że mam aż tyle wsparcia i pomocy koleżanek z naszych drogerii.

Remont świetlicy w Rybniku był jednym z 11 projektów w Polsce, w których pomoc trafiła do kobiet w potrzebie. To akcja „Pomagamy jak umiemy”.  Za 10 tysięcy złotych dla Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Rybniku kupiono farby, ale także rolety czy nowy regał na zabawki. Są nowe książki i gry planszowe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023