Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Oszuści wciąż atakują. Ostrzegajcie swoich bliskich!

Facebook Twitter

Wczoraj (8.06.) do mieszkań w naszym rejonie dzwoniła kobieta informująca o śmiertelnym wypadku, jaki spowodowała… córka odbierających telefony. Potrzebne były rzekomo pieniądze, by „dogadać się” z rodziną ofiary.

Fot. pixabay.com

Kilka osób szybko zakończyło rozmowę, rozpoznając znaną już metodę oszustów. Niestety, znalazła się jedna 70-letnia gliwiczanka, która uwierzyła i przekazała posłańcowi ponad 43 tys. zł.

– informuje policja z Gliwic.

Policjanci apelują, aby ostrzegać swoich bliskich, szczególnie jeśli mają telefony stacjonarne.

Przekonanie, że nasza babcia, mama nie da się nabrać, jest błędem kardynalnym.

Z policyjnych danych wynika, że ofiarami przestępstw padają najczęściej ludzie w wieku od 50 lat powyżej, mieszkający samotnie bądź, w chwili popełnienia przestępstwa, będący sami w mieszkaniu. W większości przypadków to osoby płci żeńskiej. Przestępstwa dokonywane są głównie w dni robocze, w godzinach pracy, czyli od 9.00 do 15.00.

Za policją po raz kolejny ostrzegamy i przypominamy:

  • Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem.
  • Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach. Jeżeli odebrałeś taki telefon, bądź pewien, że dzwoni oszust.
  • Nigdy na czyjeś zlecenie nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku, nie zaciągaj kredytów i nie ujawniaj swoich danych osobowych, numerów PIN, haseł.
  • Po rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego i opowiedz o zdarzeniu.
  • Poinformuj policję! Każdą próbę wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać w dowolnej jednostce lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112 czy 997.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj