Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oszust podawał się za amerykańskiego policjanta. Wyłudził… kilka tysięcy dolarów!

Facebook Twitter

Oszuści są coraz bardziej pomysłowi. Nie brakuje im wyobraźni, kiedy chodzi o to, by wyłudzić pieniądze. Tym razem ofiarą padła 76-letnia wodzisławianka. Do kobiety zadzwonił mężczyzna, który podał się za amerykańskiego policjanta i wymyślił, że jej syn mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych siedzi w areszcie za spowodowanie wypadku drogowego.

By mógł wyjść, trzeba wpłacić kaucję. Fałszywy policjant mówił do kobiety po polsku, ale w telefonie słychać było jak tłumaczy coś komuś w języku angielskim. Oszust był bardzo natarczywy. 76-latka w efekcie dała się nabrać i przekazała kilka tysięcy dolarów podstawionemu kurierowi. Dopiero po wszystkim zadzwoniła do syna, który – jak się okazało – był w pracy i nie miał żadnego wypadku.

Ostrzeżcie swoich rodziców i dziadków, żeby nie wierzyli w to co mówią obcy! Żeby nie wpuszczali ich do swoich domów i nie przekazywali im żadnych pieniędzy! Możecie przytoczyć swoim bliskim mnóstwo przykładów, na to, jak działają oszuści. Niech nie dają się oszukać i okraść!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj