Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pająk wielkości talerzyka? Wystawa pająków w Jastrzębiu trwa

Facebook Twitter

Wystawa pająków w Jastrzębiu trwa do końca miesiąca. Podziwiać można ptaszniki, czarne wdowy. I wiecie co? Nie taki pająk straszny...

Wystawa pająków w Jastrzębiu

Teraz będzie o pająkach i o tym że nie należy się ich bać. Pająk nie jest zwierzęciem, które chce nas zaatakować, gdyby mogło cały czas by nas unikało – mówi Dawid Wasilewski opiekun wystawy pająków, jaką do końca września można oglądać w Galerii Zdrój w Jastrzębiu Zdroju. Możemy na niej podziwiać rozmaite gatunki pająków. Co ważne jak przekonał się Arkadiusz Żabka niektóre z nich można także wziąć do ręki:

Dawid Wasilewski: Na wystawie mamy bardzo dużo ptaszników. Mamy również skorpiony, pająk właściwy, takie jak np. czarna wdowa. Możemy tutaj przedstawić np. pająki, które wyciągamy, które można potrzymać na ręce – to np. ptaszniki kędzierzawe. (…)

Na jastrzębskiej wystawie możemy też podziwiać największego ptasznika na świecie, o średnicy talerza obiadowego:

Dawid Wasilewski: Zęby ma bardzo duże. Proszę zobaczyć, to już prawie2 cm. Jest to największy ptasznik na świecie, uważany również za największego pająka, jeżeli chodzi o długość. On dorasta do trzydziestu, nawet 32 centymetrów, aczkolwiek nie jest on uważany za najdłuższego pająka. Są dłuższe pająki, ale one są takiej postury filigranowej, zaś ten potrafi ważyć… Rekordziści to ponad 200 gram, więc przez to jest to bardzo pokaźny pająk. Ten tutaj jest akurat jeszcze stosunkowo młody, ale one osiągają rozmiar talerzy obiadowych.

Na wystawie znajdziemy także sporo informacji na temat pająków, tego czym się żywią i jakie tereny zamieszkują.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj