Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Państwowa Straż Pożarna w Rybniku z nowym komendantem. Brygadier Zbigniew Dyk już oficjalnie powołany

Facebook Twitter

Państwowa Straż Pożarna w Rybniku z nowym komendantem. Oficjalnie powołany na to stanowisko został bryg. Zbigniew Dyk, który jeszcze do niedawna pracował jako zastępca komendanta. To strażak z 20-letnim doświadczeniem.

Państwowa Straż Pożarna w Rybniku

Młodszy brygadier Zbigniew Dyk dotychczasowy zastępca komendanta został dziś (15.04.) oficjalnie powołany na stanowisko nowego komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku. Zastąpił on na tym stanowisku starszego brygadiera Wojciecha Kruczka, który został szefem śląskich strażaków. Nominację otrzymał z rąk swojego przełożonego:

Wojciech Kruczek: Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w tej uroczystości. Jest mi niezmiernie miło, że mogłem podpisać dokumenty, które faktycznie potwierdziły to, że zasłużony wieloletnią służbą i także  sześcioletnią współpracą  ze mną młodszy brygadier Zbigniew Dyk, dzisiaj zostaje powołany na stanowisko komendanta. 20 lat służby, tak że Zbyszek zna tę jednostkę o wiele, wiele lepiej niż ja. Jestem spokojny i przekonany o tym, że będzie na bardzo wysokim poziomie.

Państwowa Straż Pożarna w Rybniku ma komendanta z wielkimi tradycjami rodzinnymi

To dla mnie wielkie wyróżnienie – mówił tuż po uroczystości naszemu reporterowi Zbigniew Dyk. Jak mówił „od zawsze” chciał być strażakiem tak jak jego nieżyjący już ojciec:

Zbigniew Dyk:  To jest chęć niesienia pomocy, rodzinnie zakrzywiona przez tatę, który był członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej, działał w tych strukturach. Zawsze mu kibicowałem i chciałem być taki jak on.

Radio 90: Co dla Pana dziś jest najważniejsze? Sprzęt, załoga, pieniądze?

Zbigniew Dyk: Bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu rybnickiego. Żeby to zapewnić, to trzeba mieć sprzęt i trzeba mieć załogę profesjonalistów, z którymi  nad tym bezpieczeństwem będziemy czuwać.

Wojewoda do strażaków – współpracujcie z wszystkimi!

W powołaniu nowego komendanta uczestniczyli samorządowcy, wśród niech między innymi wojewoda śląski Marek Wójcik:

Marek Wójcik: Chciałbym, żebyście państwo, wykonując swoje obowiązki tak dobrze jak komendant Kruczek – współpracowali z samorządem terytorialnym, współpracowali z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, dlatego że wtedy, kiedy ja opiniowałem pana komendanta na stanowisko komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej też złożyłem wizytę i u pana starosty  i u pana prezydenta właśnie po to, żeby zobaczyć, w jaki sposób państwo dbacie o ten teren, dbacie też o relacje z samorządem. I uzyskałem bardzo dobrą opinię, co też bardzo pomogło mi w podjęciu decyzji, z której jestem zadowolony.

Dodajmy, że na stanowisko zastępcy komendanta PSP w Rybniku powołany został brygadier Sebastian Dziedzioch, strażak pracujący od wielu lat w rybnickiej jednostce.

Komendant śląskich strażaków bryg. Wojciech Kruczek i Sebastian Dziedzioch, zastępca komendanta PSP w Rybniku

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024