Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisławska Komunikacja Powiatowa z nowymi autobusami

Facebook Twitter

Wodzisławska Komunikacja Powiatowa ma nowy autobus, warty 1,2 mln złotych. To jednak dopiero początek wzmacniania zasobów taboru.

Wodzisławska Komunikacja Powiatowa
fot. powiatwodzislawski.pl

Już wkrótce na drogi powiatu mają wyjechać kolejne 4 nowe autobusy: 2 o napędzie elektrycznym i 2 hybrydowe, a w perspektywie są kolejne. W minionym roku Wodzisławska Komunikacji Powiatowa przewiozła blisko milion pasażerów, pokonując ok. 1,5 mln kilometrów. Wodzisławską Komunikację Powiatową obsługuje ponad 20 pojazdów. W ciągu minionych 5 lat wymieniono 14 z nich. Dzięki temu tabor WKP jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce, chwalą się urzędnicy ze starostwa w Wodzisławiu Śl.

Iveco, który wyjechał na drogi naszego powiatu, łączy w sobie cechy typowego autobusu miejskiego oraz pojazdu obsługującego komunikację podmiejską. Wyposażony jest nie tylko w tzw. przyklęk (zdolność autobusów i trolejbusów niskopodłogowych do zmiany wysokości podłogi po stronie drzwi tak, aby ułatwić pasażerom wsiadanie), ale też specjalną rampę ułatwiającą wsiadanie i wysiadanie, a także gniazda usb do ładowania urządzeń elektrycznych, miejsce na rower oraz półki na bagaż podręczny.

Najnowszy nabytek to jednak niejedyna inwestycja Powiatu w tabor Wodzisławskiej Komunikacji Autobusowej. W najbliższym czasie Powiat Wodzisławski planuje podpisać umowę, w ramach której z funduszy Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności do naszego powiatu mają trafić 4 nowoczesne pojazdy: 2 o napędzie elektrycznym i 2 tzw, hybrydowe. Wartość projektu to 11,6 mln zł. Powiat zamierza też się ubiegać o dofinansowanie zakupu kolejnych 2 autobusów hybrydowych w ramach drugiej edycji naboru z KPO.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj