Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pawłowice też wprowadzają zmiany w komunikacji

Facebook Twitter

Od poniedziałku 20 grudnia Pawłowice wprowadziły zmiany w komunikacji gminnej. Korekty mają ułatwić skorelowanie odjazdów i przyjazdów lokalnych połączeń z autobusami MZK.

fot. www.pawlowice.pl

Największe zmiany dotyczą linii L-2. Z ruchu zostanie wyłączony przystanek Golasowice Remiza. Nowa trasa będzie przebiegać dwukierunkowo: Pawłowice Targ – Jarząbkowice – Golasowice Pętla, Golasowice Petla – Jarząbkowice – Pawłowice Targ. Zostanie również dodany nowy kurs linii L2 o godzinie 8:05 z przystanku Pawłowice Targ w kierunku Golasowice Pętla przez Podlesie.

Dodatkowo, w związku z wprowadzoną tymczasową organizacją ruchu na skrzyżowaniu dróg ul. Wodzisławskiej z ul. Kruczą, autobusy przejeżdżające do tej pory przez Osiedle Pawłowice zmienią trasę i pojadą przez nowe rondo. Na pozostałych liniach pojawią się zmiany minutowe w kursach autobusów.

Jak sprawdzić, o której godzinie odjeżdża lub przyjeżdża autobus?

Do tej pory na stronie internetowej www.pawlowice.pl mieszkańcy korzystali z elektronicznej broszury zawierającej zbiorczy rozkład jazdy autobusów siedmiu linii komunikacji lokalnej (L1 – L7). Od 20 grudnia broszura jest niedostępna. Wchodząc na zakładkę KOMUNIKACJA W GMINIE PAWŁOWICE (w zakładce MIESZKANIEC- KOMUNIKACJA I TRANSPORT) i klikając w rozkład jazdy linii komunikacji lokalnej gminy Pawłowice, automatycznie zostaniemy przekierowani na rozkład jazdy MZK z Jastrzębia-Zdroju.

W wyszukiwarce wybieramy miejscowość oraz interesujący nas przystanek. Automatycznie wyświetlą się numery linii obsługujących ten przystanek oraz mapka dojazdu. Kiedy wybierzemy interesującą nas linię, pojawi się jej rozkład jazdy. Kliknięcie w wybraną godzinę odjazdu pozwoli sprawdzić, jakie przystanki i w jakim czasie pokona wybrany autobus.

Można również pobrać darmową aplikacje MZK – myBus online i skorzystać z wyszukiwarki na swoim telefonie.

MZK przypomina także, że:

W związku z nowymi obostrzeniami epidemicznymi, od 20 grudnia 2021 r. do 7 stycznia 2022 r. busy Komunikacji Lokalnej będą kursować jak w dni wolne od nauki szkolnej.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023