Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pawłowice: zbiórka darów rzeczowych dla osób potrzebujących

Facebook Twitter

W związku z nadchodzącym okresem zimowym Ośrodek Pomocy Społecznej w Pawłowicach apeluje do mieszkańców o wsparcie w zbiórce na rzecz osób potrzebujących i bezdomnych.

fot. pixabay.com

Zbiórka darów rzeczowych w Pawłowicach

Zimowe miesiące stanowią szczególne wyzwanie dla osób bezdomnych. Spadek temperatur, trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla ich zdrowia, ale i dla życia. Właśnie dlatego, Ośrodek Pomocy Społecznej w Pawłowicach zwraca się z prośbą o pomoc w zbiórce na rzecz tych osób.

Potrzebne są przede wszystkim zimowe ubrania męskie, takie jak bluzy, kurtki, spodnie, ale także koce, poduszki, kołdry, śpiwory, ręczniki czy pościel. Każdy, kto chciałby przekazać te przedmioty, może to zrobić do 20 grudnia 2023 roku. Miejsce zbiórki to Ośrodek Pomocy Społecznej w Pawłowicach, ul. Górnicza 26.

Osobą do kontaktu w tej sprawie jest Anna Karpińska, pracownik ośrodka, dostępna pod numerem telefonu 739 001 603.

Ośrodek apeluje również o szczególną wrażliwość i wyczulenie mieszkańców na los osób bezdomnych. W sytuacjach zagrożenia zawsze warto korzystać z numeru alarmowego 112.

Na terenie województwa śląskiego pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia osób bezdomnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024