Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

PDF: „Życie jest jak pudełko czekoladek”

Facebook Twitter

Dom Kultury Chwałowice organizuje cotygodniowe pokazy najlepszych filmów, podzielone na bloki tematyczne. PDF czyli Plejada Dobrych Filmów odbywa się w każdą środę o godz. 18. Wstęp na projekcje jest wolny! 7, 14, 21 i 28 listopada odbędą się projekcje pod wspólnym tytułem "Życie jest jak pudełko czekoladek".

  • 28 listopada: „Niczego nie żałuję – Edith Piaf”
reż. Olivier Dahan, prod. Czechy, Francja, Wielka Brytania, czas: 140 min.
Życie Edith Piaf (Marion Cotillard), wielkiej francuskiej piosenkarki, nie było usłane różami. Śledząc jej dramatyczne koleje losu, aż trudno uwierzyć, że udało jej się wspiąć na sam szczyt sławy. Porzucona i wychowana w burdelu, ślepa w dzieciństwie i tułająca się z ojcem, wylądowała w końcu w dzielnicy Paryża, Pigalle, jako ofiara alfonsa. W momencie, kiedy jej kariera zaczyna się na dobre, oskarża się ją o morderstwo, a życie zmusza Piaf, by po raz kolejny zacząć wszystko od nowa. )filweb)
  • 21 listopada: „Życie jest piękne”
reż. Roberto Beningi, prod. Włochy 1997, czas: 116 min.
Zamknięty w obozie koncentracyjnym wraz z synem Guido próbuje przekonać chłopca, że okrutna rzeczywistość jest jedynie formą zabawy dla dorosłych.
  • 14 listopada: „Crash – Miasto gniewu”

reż. Paul Haggis, prod. USA, Niemcy 2004, czas: 115 min.

Wielowątkowa historia mieszkańców Los Angeles, opowiadająca o  Mieście Aniołów. Wielokulturowy tygiel, w którym biali są przekonani, że wszyscy Latynosi to bandyci, a czarni są pewni, że wszyscy biali nimi pogardzają. W tym mieście aż kipi od skrywanej lub okazywanej agresji i nienawiści przeradzającej się w akty dyskryminacji i przemocy. Jedynym sposobem na przetrwanie wydaje się izolacja, ale okazuje się ona ucieczką donikąd.

W 2004 roku film otrzymał trzy Oscary, w tym dla najlepszego filmu. W ciągu następnych lat dostał ponad dwadzieścia nagród na wielu festiwalach.
  • 7 listopada: „Forrest Gump”

reż. Robert Zemeckis, prod. USA 1994, czas: 142 min.

„Forrest Gump” to romantyczna historia, w której Tom Hanks wcielił się w tytułową postać – nierozgarniętego młodego człowieka o wielkim sercu i zdolności do odnajdywania się w największych wydarzeniach w historii USA, począwszy od swego dzieciństwa w latach 50-tych. Po tym, jak staje się gwiazdą footballu, odznaczonym bohaterem wojennym i odnoszącym sukcesy biznesmenem, główny bohater zyskuje status osobistości, lecz nigdy nie rezygnuje z poszukiwania tego, co dla niego najważniejsze – miłości swej przyjaciółki, Jenny Curran. Forrest jest małym chłopcem, kiedy jego ojciec porzuca rodzinę, a matka utrzymuje siebie i syna biorąc pod swój dach lokatorów. Kiedy okazuje się, że jej chłopiec ma bardzo niski iloraz inteligencji, pozostaje nieustraszona w swoim przekonaniu, że ma on takie same możliwości, jak każdy inny. To prawda – takie same, a nawet dużo większe. W całym swym życiu Forrest niezamierzenie znajduje się twarzą w twarz z wieloma legendarnymi postaciami lat 50-tych, 60-tych i 70-tych. Wiedzie go to na boisko piłki nożnej, poprzez dżungle Wietnamu, Waszyngton, Chiny, Nowy Jork, do Luizjany i w wiele innych miejsc, a wszystko to relacjonuje on w swych poruszających i wstrząsających opowieściach przypadkowo spotkanym osobom.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 maja 2024