Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

PGG: Względy bezpieczeństwa decydują gdzie wstrzymane jest wydobycie

Facebook Twitter

Od dziś (27.04.) do niedzieli 3 maja częściowo wstrzymano wydobycie w dwóch kopalniach Polskiej Grupy Górniczej: ROW Ruch Jankowice oraz Murcki- Staszic. Odpowiadamy na pytania naszych słuchaczy.

O tym gdzie wstrzymane jest wydobycie decydują względy bezpieczeństwa, decyzję podejmuje dyrektor zakładu

– powiedział Radiu 90 Tomasz Głogowski, rzecznik PGG. Spółka szacuje, że do pracy w tym tygodniu w tych kopalniach nie będzie zaangażowanych od 60 do 70 procent załogi.

W poniedziałek (27.04.) zarząd PGG poinformował, że do niedzieli (3.05.) w kopalniach Murcki-Staszic i ROW Ruch Jankowice nastąpi minimalne obłożenie załogi wynikające z niezbędnych potrzeb dla bezpiecznego funkcjonowania kopalń. Ma to związek z rosnącą liczbą zarażonych, ale też z absencją w związku z ilością osób na kwarantannie.

W kopalni Murcki-Staszic na dzień 27 kwietnia 2020 r. na kwarantannie przebywały 303 osoby, z czego 38 osób miało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Z kolei w kopalni zespolonej ROW Ruch Jankowice na dzień 27 kwietnia 2020 r. na kwarantannie przebywały 433 osoby, z czego 32 osób miało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Zdecydowana większość osób przebywa na kwarantannie domowej. Sztab kryzysowy PGG S.A. jest w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi.

Sztab Kryzysowy PGG S.A. zdecydował także, że w kopalniach Murcki-Staszic i ROW Ruch Jankowice zintensyfikowane zostaną działania związane z przeprowadzaniem większej ilości testów dla pracowników przebywających na kwarantannie. PGG S.A. nawiązał w tej sprawie kontakt ze służbami epidemicznymi oraz sztabem kryzysowym wojewody śląskiego.

Jednocześnie podjęto także decyzję o znacznym zintensyfikowaniu wszystkich działań prewencyjnych chroniących pracowników przed ryzykiem zarażenia. Znacznie zwiększona zostanie m. in. częstotliwość dezynfekcji pomieszczeń niezbędnych dla funkcjonowania zakładów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 lipca 2020