StartKultura

Pianistka z Japonii wystąpi w Raciborskim Centrum Kultury

Witold Lutosławski to największy – obok Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego – kompozytor polski wszystkich czasów. Jest klasykiem muzyki XX wieku, tak jak Bela Bartók, Siergiej Prokofiew czy Olivier Messiaen. Witold Lutosławski pozostaje rzadkim w naszych czasach przypadkiem kompozytora o wyraźnie określonym, bardzo indywidualnym obliczu stylistycznym w całej swej twórczości. Nie należał do żadnej „szkoły” kompozytorskiej, nie poddawał się trendom czy modom, nie podtrzymywał tradycji, ani nie brał udziału w awangardowych rewolucjach.

Mikako Ogata – artystka jest absolwentką Tokyo College of Music. Aktualnie Mikako Ogata prowadzi klasę fortepianu oraz zajmuje stanowisko akompaniatora w ZEN Music Center w New Jersey. Jako pianista-korepetytor, artystka współpracuje z Royal School of Music Assocoation w ramach projektów egzaminacyjnych. Jako solistka i kameralistka koncertuje w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Japonii. 

Paweł Wybraniec – jest zdobywcą wielu nagród na konkursach muzycznych. W 2000 roku, artysta razem z pianistką Mikako Ogata wygrali konkurs Mannes College of Music Competition w kategorii duetów. Jako solista i kameralista koncertuje w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Wspólnie z pianistką Mikako Ogata występował między innymi w Merkin Hall i Symphony Space w Nowym Jorku oraz w licznych salach koncertowych w Japonii w ramach corocznych cykli recitali.

Zostaw komentarz