Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pięć dni ważnych wiadomości dla młodzieży. Przed nami Tydzień Kariery

Facebook Twitter

To tydzień z wiadomościami dla wszystkich tych, którzy dopiero szukać będą pracy, bądź stoją przed wyborem swojej ścieżki zawodowej. Urzędy Pracy w całym kraju organizują tydzień kariery.

Od poniedziałku 18 października do piątku 22.10. odbędą się spotkania z doradcami zawodowymi, ekspertami rynku pracy. W tym roku hasłem przewodnim jest kariera, kompetencje, kreatywność. Jak tłumaczy Angelika Krzywodajć z Urzędu Pracy w Wodzisławiu Śląskim-

każdy dzień ze specjalistami przeznaczony będzie dla uczniów w innym wieku.

Angelika Krzywodajć: Młodzież potrzebuje wiedzy z obszaru rynku pracy, chcemy zwrócić uwagę na te trzy elementy. Czyli jak zaplanować karierę, jak odkryć swoje kompetencje i jak warto być kreatywnym w tworzeniu swojej kariery, czy w wyborze najzwyczajniej zawodu, czy dalszej edukacji. Ogólnie jak być kreatywnym na rynku pracy w poszukiwaniu pracy, w byciu aktywnym. Przez ten tydzień kariery my przygotowaliśmy bardzo ciekawą ofertę dla młodzieży i praktycznie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Rozpoczynamy wiadomościami o tym, jak wybrać dobrą szkołę, później koncentrujemy się na starszej młodzieży, która wybiera dalsze kształcenie bądź pracę.

Chcemy pokazać im w jaki sposób pokazać swoje kompetencje, przygotować CV

– dodaje Krzywodajć.

Angelika Krzywodajć: Ciekawy warsztat mianowicie jak się dobrze zaprezentować w tym pierwszym kontakcie z pracodawcą, jak dobrze sobie przygotować swoje CV, list motywacyjny. Cały temat autoprezentacji. I czwartek jest takim tematem poświęconym rekrutacji on-line. Prześledzimy wszystkie większe firmy, które rekrutują pracowników. Jak młodzież powinna się przygotować. To nazwaliśmy „obserwuj horyzont”

W kolejnym tygodniu pracownicy urzędu pracy dyżurować będą przy telefonach. Odpowiedzą na pytania o rynek pracy, będzie to też okazja, by porozmawiać z doradcami zawodowymi, bądź wykonać testy zdolności zawodowej i kompetencji.

Angelika Krzywodajć: Że czasami młodzież do końca nie umie odkryć swojego potencjału, nie wie dokładnie jakie posiada zdolności. Po prostu pomoc w zaplanowaniu przyszłości, bo wiem, że to nie jest łatwe. Każdy z nas był młody i wie, że jest tysiące pytań, mnóstwo dylematów. Przez ten drugi tydzień praktycznie cały tydzień poświęciliśmy sobie, aby być dostępnymi przy telefonach, żeby młody człowiek bez problemu mógł z nami porozmawiać.

Zapisy na zajęcia przyjmowane są pod adresem poradnictwo@pup-wodzislaw.pl Jak informuje urząd pracy, najlepiej, żeby udział młodzieży zgłosili wychowawcy klas. Zajęcia odbędą się na platformie zoom.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2021