Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pierwsze zawody akrobatyczne w Wodzisławskim Centrum Kultury

Facebook Twitter

W Wodzisławskim Centrum Kultury odbędą się zawody z akrobatyki tanecznej organizowane przez Akrobreak przy współorganizacji WCK. Wydarzenie będzie podzielone na dwa etapy. Pierwszym z nich będą zawody wewnętrzne. Odbędą się one 27 marca. Zawody finałowe zostały zaplanowane na 30 maja.

Akrobreak

To grupa pasjonatów tańca i gimnastyki. Od wielu lat współpracują z Wodzisławskim Centrum Kultury prowadząc zajęcia akrobatyczne dla zespołów tanecznych takich jak, Miraż czy Teatr Tańca Memento. Od dwóch lat, główny trener Akrobreak, Marcin Kost prowadzi w WCK swoją własną, autorską grupę pod tą samą nazwą.

Marcin Kost: Grupa znakomicie się rozwija, a zawodnicy są coraz lepsi. Pomyślałem, że to najwyższy czas na konfrontację ich umiejętności stąd pomysł zorganizowania dla nich prawdziwych zawodów akrobatycznych. Będzie to dla nich znakomita przygoda oraz nieoceniona lekcja

– mówi właściciel Akrobreak, trener, bboy, tancerz.

Wydarzenie skierowane jest do 3 grup wiekowych: 7-9 lat, 10-13 lat oraz + 14 lat w stopniu zaawansowania typu standard lub master. Elementami obowiązkowymi będą m.in. siad prosty z skłonem tułowia w przód, leżenie przerzutne (świeca), przewrót przodem do przysiadu podpartego (gr. I), stanie na głowie, przerzut bokiem, szpagat (gr. II), stanie na rękach, przejście , waga (gr. III). Prócz tego w prezentacji powinny znaleźć się poza elementami obowiązkowymi, elementy dodatkowe.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników dyplomy, medale, puchary oraz nagrody rzeczowe. Zapisy przyjmowane są do 19 marca 2021 r. na adres:

akrobreak@gmail.com

Podczas wewnętrznych zawodów, które zostały zaplanowane na 27 marca zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy z sekcji w Wodzisławiu Śląskim. 30 maja natomiast odbędą się otwarte finały dla zawodników z innych miast. Wszystkie szczegóły dotyczące zawodów oraz dokumenty do pobrania znajdują się na stronie internetowej WCK.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj