Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pierwsze zawody pumptrackowe z cyklu ”Nie Pompujesz – Nie Jedziesz” odbyły się w Rybniku [FOTO]

Facebook Twitter

Ponad 140 zawodników z całej Polski na starcie pierwszych zawodów pumptrackowych z cyklu "Nie Pompujesz - Nie Jedziesz". W ostatni weekend w parku Wiśniowiec w Rybniku można było podziwiać umiejętności takich mistrzów jazd na dwóch kółkach jak: Dawid Godziek, Marcin Rot, Gustaw Dądela, Bartosz Giemza czy Natalia Niedźwiedź.

Rywalizacja odbywała się w bardzo ciężkich warunkach, co chwilę słoneczną pogodę przerywały mocne opady deszczu i gradu. Niektórzy na swój star musieli czekać nawet po kilkanaście minut! Nie przeszkodziło to jednak rajderom w zaciętej rywalizacji w czterech kategoriach: PRO, KOBIETY, AMATOR, KIDS.

– Podium KIDS – 1. S. Niedziela 2. F. Koziołek 3. R. Pańczyk fot. Adam Glosowic

Poziom sportowy był na bardzo wysokim poziomie. Może świadczyć o tym fakt, że aktualny Mistrz Polski w jeździe na pumptracku został sklasyfikowany na 6. miejscu! Bezkonkurencyjny tego dnia w kategorii PRO był Gustaw Dądela z wrocławskiego CST Accent MTB Team, który najpierw w play-offach wyeliminował Dawida Godziek, a następnie w finale pokonał obrońcę tytułu Marcina Rota. Co więcej, zwycięzca pierwszej rundy ustanowił także rekord czasu rybnickiego toru, który od 29 maja 2021 roku wynosi 31.81 sekundy!

Podium KOBIETY 1. N. Niedźwiedź 2. A. Domagała 3. A. Bryndza fot. Adam Glosowic

W kategorii KOBIETY rywalizację zdominowała Natalia Niedźwiedź z LKKG Lublin, która wyprzedziła swoje rywalki aż o prawie 2 sekundy! W kategorii AMATOR równych sobie nie miał faworyt zawodów Dominik Kawulak wyprzedając o 0.98 sekundy drugiego Kubę Siwiec!

Dzida Patryk fot. Adam Glosowic

Niemniej emocji budziły dzieci, które startując w swojej kategorii wykazały się ogromnymi umiejętnościami i ogromną siłą walki. Oczywiście każdy otrzymał pamiątkowy medal – bo wszyscy zawodnicy rywalizujący w KIDS`ach byli zwycięzcami! Możemy być pewni, że za kilka lat z tych młodych zawodników wyrosną znakomicie reprezentanci naszego kraju!

Godziek Dawid fot. Adam Glosowic

Największym wygranym z pewnością został rybnicki klub GoBike.pro, którego zawodnicy aż czterokrotnie stawali na podium! W pewnym momencie wywiązała się nawet mała walka zespołów LKKG Lublin kontra LKKG Lublin, z której to właśnie rybniczanie wyszli zwycięsko.

Koziołek Filip fot. Adam Glosowic

Druga runda cyklu odbędzie się 26.06.2021 w Polance Wielkiej na asfaltowym pumptracku. Na liście startowej jest już komplet 150-ciu zawodników! Trzecią rundę organizatorzy zaplanowali w Nowym Sączu na początku lipca.

Wyścig fot.Adam Glosowic

KATEGORIA PRO (zawodnicy uzyskali awans do Wielkiego Finału w Nowej Soli):

1. Dądela Gustaw (CST Accent MTB Team Wrocław)
2. Rot Marcin (Wrocław)
3. Godziek Dawid (Godziek Brothers)

KATEGORIA KOBIETY (zawodniczki uzyskały awans do Wielkiego Finału w Nowej Soli):

1. Niedźwiedź Natalia (LKKG Lublin)
2. Domagała Annan (Sosnowiec)
3. Bryndza Aleksandra. Goczałkowice-Zdrój)

KATEGORIA AMATOR

1. Kawulak Dominik (GoBike.pro Rybnik)
2. Siwiec Kuba (LKKG Lublin)
3. Ceglarek Olivier (Rybnik)

KATEGORIA KIDS

1. Niedziela Szymon (GoBike.pro Rybnik)
2. Koziołek Filip (GoBike.pro Rybnik)
3. Pańczyk Robert (GoBike.pro Rybnik)

Pełne wyniki na stronie TUTAJ.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj