Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pierwszy przetarg nieudany. Co dalej z basenem w Roju?

Facebook Twitter

Eko-basen w Żorach-Roju nie tak szybko. Nie udało się rozstrzygnąć przetargu na rewitalizację ośrodka rekreacyjno- sportowego na osiedlu Gwarków. Cena, jaką w ofercie wskazał wykonawca, znacznie przewyższyła sumę, jaką na inwestycję zamierza wydać miasto.

Przypomnijmy, że w budżecie Żor na ten cel zaplanowano ponad 7 milionów 200 tysięcy. Firma wyceniała swoją pracę na prawie 13 milionów:

Nie znaczy to jednak, że inwestycja jest zagrożona, wręcz przeciwnie. Przymierzamy się do ponownego ogłoszenia przetargu, natomiast mamy plan, żeby zrobić to w trochę inny sposób, tzn. podzielić inwestycje na dwie części. Pierwszą z nich będzie projektowanie, drugą z nich będzie wykonawstwo. W pierwszej wersji przetargu była wersja zaprojektuj i wybuduj. Wierzymy, że po tych zmianach uda się nam znaleźć doskonałych wykonawców i zrealizować ten projekt w terminie.

– tłumaczy Adrian Lubszczyk z żorskiego magistratu.

Tak ma wyglądać basen w Żorach- Roju.

Przypomnijmy, że inwestycja została zaplanowana na lata 2021-2022; miasto otrzymało na ten cel unijne wsparcie w wysokości ponad 4 milionów 600 tysięcy złotych. Na terenie nieczynne ośrodka powstanie staw kąpielowy z całą infrastrukturą.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj