Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pijany rowerzysta doprowadził do kolizji. Dostał ponad 3 tysiące złotych mandatu!

Facebook Twitter

Pijany rowerzysta zignorował znak stop, doprowadził do zderzenia z osobówką. Teraz musi głęboko sięgnąć do portfela...

Niebezpiecznie na drogach

Pijany rowerzysta, który wsiadł na rower mając ponad półtora promila alkoholu w organizmie, doprowadził do kolizji drogowej. 61-latek  zignorował znak „stop”, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej skodą i doprowadził do kolizji. W tym przypadku skończyło się na wyłącznie stratach materialnych i strachu, jednak do tragedii było o krok.

Do zdarzenia doszło około 18.30 na skrzyżowaniu ulic 3 Maja oraz Swobody w Czerwionce-Leszczynach.

Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, 61-letni rowerzysta, jadąc ulicą Swobody, na skrzyżowaniu z ulicą 3 Maja, zignorował znak stop, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej skodą i doprowadził do kolizji drogowej. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Kierujący jednośladem, za spowodowanie kolizji oraz jazdę w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatami karnymi o łącznej wysokości 3,3 tys. złotych

-informuje Bogusława Kobeszko, rzeczniczka policji w Rybniku.

Przypominamy, że za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, jeśli jego stężenie w organizmie, wynosi od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

Czytaj także:

Zobacz:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023