Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wstawiony 14-latek prowadził samochód! Autem podróżowało pięcioro nastolatków

Facebook Twitter

14-latek prowadził samochód i to po pijaku! W aucie było także czworo innych nastolatków. Młodzież wybrała się na... przejażdżkę!

Pijani kierowcy

Podpity 14-latek prowadził samochód, a na siedzeniach obok niego siedzieli jego rówieśnicy. Wcześniej nastolatkowie pili alkohol. Cała grupa nieodpowiedzialnej młodzieży trafiła w ręce jastrzębskich policjantów.

Do zatrzymania nastolatków doszło po północy na jednym z osiedli w centrum miasta. Patrol ruchu drogowego zauważył podejrzany styl jazdy kierowcy opla, który jechał środkiem jezdni.

Mundurowi natychmiast zatrzymali kierującego, ale nie spodziewali się, że w pojeździe zastaną pięć nieletnich osób, a za jego kierownicą 14-latka. To jak się okazało nie koniec niespodzianek tej nocy, gdyż po przebadaniu stanu trzeźwości kierowcy urządzenie dało wynik powyżej 0,2 promila. W trakcie wykonywanych czynności policjanci wyczuli od 14-letniej pasażerki charakterystyczna woń alkoholu. Jak się okazało, miała prawie 0,2 promila w wydychanym powietrzu

-słyszymy od jastrzębskich mundurowych.

Kierujący pojazdem 14-latek oświadczył, że otrzymał kluczyki od swojego kolegi, który również znajdował się w pojeździe. Policjanci ustalili, że 16-latek zabrał kluczyki pod nieuwagę rodziców po czym, wybrał się na przejażdżkę ze znajomymi. Po wykonanych czynnościach nieletnich przekazano prawnym opiekunom a pojazd – właścicielowi.

Teraz nieodpowiedzialnym zachowaniem nieletnich zajmie się sąd rodzinny.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj